Vad händer efter att jag har gjort min beställning?

Vi gör alt vi kan för att behandla din order så fort som möjligt. Vanligtvis är din order redo att skickas inom 24H efter att vi mottagit din order.

Dag 0: Du kommer motta en orderbekräftelse strax efter att du har lagt din beställning.

Dag 0-1: Vårt lager börjar behandla din beställning.

Dag 1-2: Så fort din beställning är packad och redo att lämna vårt lager kommer du motta ett mejl som bekräftar att din beställning har skickats. Du kommer också få en spårningslänk så du kan följa ditt pakets resa till dess slutdestination. Vi kommer inte dra beloppet på ditt bankkonto förrän din beställninghar packats och är redo att skickas iväg från vårt lager.

Leveranstiden beror på vilken leveransmetod du har valt. Du kan förvänta dig att motta ditt paket inom 3-6 vardagar (mån-fre) vid leverans till utlämningsställe och 3-8 vardagar vid leverans till en lokal CHANGE butik (Click & Collect).

Var denna artikel till hjälp?
0 av 2 tyckte detta var till hjälp